Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Zenélő nyugalom

Ez a workshop az újdonság erejével van jelen az oldalon, most indítom először, ám szintén a stresszoldás témakörhöz kapcsolódik, kiegészülve a fókuszt javító hatásokkal. A zenének számtalan pozitív hatása van magára az emberi szervezetre és az idegrendszerre. Nem csak a zene hallgatása ad olyan rezgéseket az emberi testnek, amelyek egy bizonyos nyugalmi állapotot érnek el a szervezetünkben, hanem például az éneklés által, amelyek a rezgésen felül (hangszálak és a hang rezgése) biokémiailag vannak jó hatással az emberi agyra és okoznak ezáltal örömöt és békességet. Ezért, nem véletlenül használják a zenét bizonyos relaxációs gyakorlatokhoz is.

A workshop során kifejezetten a bilaterális zenét emelem ki és a bilaterális zenehallgatás hatásairól beszélek majd, amelyet ki is próbálunk a workshopon, így mindenképp hozz magaddal saját fülest.

Első körben pár szót ejtenék arról, hogy mit jelent pontosan a bilaterális zene és milyen jótékony hatásai lehetnek idegrendszerünkre.  A mentális jóllétünkre nemcsak a táplálkozás, a mozgás, vagy az olvasás van jó hatással, hanem a zene is különböző aspestusokban. Ilyen egyik aspestusa a zénének a bilaterális zene, amelyet a relaxációs tevékenységek során már jól megismerhettünk.

Azonban mégis különbözik a többi hangzástól: 8 D hatású zenéről beszélhetünk és ettől olyan különleges. Ezt a 8 D hatást, nem csak az az ember hallja, akinek abszolút hallása van, hanem éppen ellenkezőleg a legtöbb ember agya feldolgozza a zene által közvetített információt, még akkor is ha nem ismeri fel és nevezi meg a hangokat. Ez az úgynevezett binaural stimuláció, ez azt jelenti pontosan, hogy a hangtónusokat egyik fülből a másikba halljuk elkülönülve és ezek olyan hanghullámokat hoznak létre, amelyek nyugtatóan hatnak az ember idegrendszerére, növelik a fókuszáltságát, ezzel csökkentve stressz szintjét. (Brown, 2023)

Erre legjobb példa az It’s gretchen Probably, amelyet érdemes meghallgatnod és kipróbálnod a lent található youtube linken:

 

Keresés