Hogyan válhatsz webshop tulajdonossá? Vol 2.
Lifestyle
Hogyan válhatsz webshop tulajdonossá?
2.rész
Az első cikk folytatásaként nézzük a második részben, hogyan válhat valaki webshop tulajdonossá. Az előző részben még csak az előkészületek elejénél jártunk: az adatkezelési szabályokra vonatkozó intézkedések kifejtésénél. Érdemes számba venni azt az eshetőséget is, amikor már egy nagyobb adatbázis kezelése hárul ránk, ebben az esetben érdemes egy CRM rendszert is implementálni a webshophoz, hogy biztonsággal tudjuk az adatokat kezelni és rendszerezni. Saját szakmámból kiindulva, amely a vállalatirányítás és a vállalatirányítási rendszerek implementálása, technikai és üzleti folyamatainak átfogó átlátása sokat segített abban, hogy a jogi és könyvelési részeket leszámítva mindent saját magam manageljek. A komplex dolgok mindig is érdekeltek és ez az a terület, amellyel sok évtizedet el lehet szöszmötölni. Továbbhaladva a webshop készítés útján, csak érintőlegesen szedném pontokba a további szabályokat – részletesebb információkért már a konzultációt érdemes választanod:
7. Termékek és a webshop működésének bejelentését követően különböző illetékeket és díjakat kötelező befizetni. Bizonyos termékekre szigorúbb szabályok vonatkoznak és magasabb adók.
8. Fizetési eszközök engedélyeztetése egyesével, amelyeket a bankintézetek végeznek. Bankkártyás fizetések esetén a vállalkozás átnézése után, többnyire egy héten belül következik be. Itt a logók kihelyezése nélkül egyáltalán nem engedélyezik az együttműködést.
9. Egyéb fizetési eszközök engedélyeztetése például banki átutalások, Paypal, stb.
10. Számlázási program implementálása a webshopba.
11. Futárszolgálatok. Szerződni azzal a céggel, aki számunkra szimpatikus, illetve a jogszabályok szerint kötelező feltüntetni a vásárlásnál fizikai termékek forgalmazása esetén. Idéntől kötelező a Magyar Postát is megadni opcióként, bár erre vonatkozóan újabb szabályozások léptek érvénybe.
12. A webshop formai követelményei, talán a legfontosabbak ezeken felül, amelyek törvény szerint meghatározottak.
A kezdés mindig a legnehezebb! Ám ennél sokkal több teendő van egy webshop üzemeltetésével, mintsem az elindításával, a technikai és üzleti folyamatokra még nem is tértem ki, de ha érdekelnek, akkor érdemes a konzultációt választani és többet megtudhatsz minderről.
Remélem segített ez a két rész apránként betekintést nyerni az online üzlet világába.